בנצי גורן

נווד, מדריך טיולים ומספר סיפורים מקצועי

   

בנצי גורן בחר את המקצוע שלו בגיל צעיר- בנצי גורן הוא נווד. הוא חולה היסטוריה, מכיר את הסיפורים המעניינים ביותר של המקומות האקזוטיים ביותר, חובב הרפתקאות מושבע ומדריך טיולים מוסמך. כבר בגיל צעיר בנצי ידע שהוא נולד כדי לראות את העולם כולו, מאז שהוא זוכר את עצמו הוא מתמחה בלטייל ולספר על המקומות שטייל בהם. עבור בנצי לא מספיק לראות את העולם, צריך גם לדעת לחלוק את זה עם אחרים.
בנצי גורן
בימים בנצי מדריך מטיילים שמחפשים לחקור את היעדים האקזוטיים ביותר בעולם. בלילות, כשהם נחים מהטיולים הארוכים בנצי מתיישב לחקור את ההיסטוריה של של המקומות האקזוטיים ביותר בעולם. בנצי יכול להוביל אתכם בעיניים עצומות אל הפנינים הנסתרות והמרתקות ביותר ביותר של המזרח. הוא חקר כל פיסה של הפיליפינים, של יפן ושל ויאטנם. הוא מכיר את הגיבורים המקומיים, את ההיסטוריה העממית ואת השירים של המקומיים כמו שרק הרפתקן רומנטי יכול להכיר. בסדרת הרצאות שזורות במלאכת מחשבת, בנצי צולל אל תוך הדרמות הגדולות של התרבויות השונות שהוא פגש בדרכו והמשתתפים חווים יחד עם בנצי טיול ארוך אחד שמתחיל אי שם בשחר ההיסטוריה ומגיע עד אלינו, כאן והיום.

הרצאות

250 שנה לקח לשחורים של ארצות הברית להשתחרר מהעבדות הנוראית שנכפתה עליהם. אם למישהו נראה שבזה הסתיים הסבל שלהם, כדאי שיחשוב מחדש. בהרצאה יחודית ופורצת דרך סוקר בנצי גורן את שרשרת האירועים שהובילה לעבדות, את השנים הקשות שלה, את היציאה מהעבדות ואת המאבק השחור מאז שנות השישים ועד לימינו אנו: המאבק להשתלבות בחברה האמריקאית ולהכרה כאזרחים שווי זכויות. בנצי מביא לקדמת הבמה גיבורים שעוד לא הכרנו, קרבנות שלא שמענו עליהם, את הסיפורים הקטנים לפני ואחרי מלחמת האזרחים האמריקאית ואיך כל זה מתבטא בתרבות האמריקאית של היום; בספרות, המוסיקה, הקולנוע והספורט.
הריגול הוא אולי אחד המקצועות העתיקים בעולם, וגם אם לא ידעתם את זה עד היום, אי אפשר לספר את הסיפור שלו בלי לדבר על נשים. בנצי גורן, צולל איתנו להיסטוריה של מלאכת הביון וחושף דווקא את תפקידן של הנשים בפרשיות הריגול הגדולות שהסעירו את העולם ושינו אותו לבלי היכר, מימי התנ”ך ועד ימינו אנו.
יש שירים שכולם מכירים אבל את הסיפורים מאחוריהם רק מעטים מכירים. מי היא הנערה מאיפנמה בשיר הברזילאי המפורסם? על איזה “הוריקן” שר בוב דילן? מי הוא הקורטז הרוצח בשיר של ניל יאנג? הצטרפו למסע מוזיקלי מיוחד ומשעשע בעקבות הסיפורים מאחורי השירים הכי מפורסמים בעולם.

הזמן הרצאה

מרצים נוספים

קיי לונג

דראג קווין פופולארית

דפני ליף

אקטיביסטית, האישה מאחורי המחאה החברתית הכי גדולה בהיסטוריה של מדינת ישראל

ירון ברובינסקי

שחקן ומנחה ישראלי

דרור שדות, רותי קליין וסתיו ארנון

אקטיביסטיות, הנשים מאחורי מחאת הנשים הישראלית הגדולה בהיסטוריה

הזמן הרצאה

איך אפשר לעזור?