ד"ר חגי אלקיים שלם

פסיכולוג פוליטי בולט

Untitled-1_0007_השראה Untitled-1_0006_פוליטיקה Untitled-1_0002_כלים-ומיומנות

ואו. זו הדרך הכי טובה לסכם את ההרצאות של חגי. חגי הוא פסיכולוג פוליטי וכוכב עולה בעולם ההרצאות. הוא מרצה על מגוון רחב של נושאים במרחבי הפסיכולוגיה הפוליטית והחברתית; להבין את מנגנוני קבלת ההחלטות שלנו, משא ומתן אפקטיבי, אמנות השכנוע, איך להתמודד עם חרדה, מה קורה בפוליטיקה הישראלית? האמריקאית? ועוד ועוד…
ד
ד”ר חגי אלקיים הוא פסיכולוג פוליטי. בשנים האחרונות הוא יוצר ומגיש את הפודקסט הפופולארי “הספינר – מאחורי הקלעים של הפוליטיקה” עם אלפי עוקבים, במקביל להיותו כוכב עולה בעולם ההכשרות והדרכות. עוד לפני קבלת הדוקטורט שלו מהאוניברסיטה העברית הוא מייעץ למגוון ארגונים וחברות בתחומי האסטרטגיה ועיצוב מסרים והוא מומחה בפסיכולוגיה של קבלת ההחלטות, פוליטיקה ישראלית וניהול תהליכים פנים ארגוניים.

הרצאות

בחיי היום-יום שלנו אנחנו בדרך כלל מרגישים בשליטה. אנחנו רואים ושומעים את העולם סביבנו, אנחנו מנתחים את המידע שאספנו ואנחנו מקבלים החלטות בהתאם. אבל כבר עשרות שנים שפסיכולוגים מפרקים, אבן אחר אבן, את התפיסה הזו שבנינו לעצמנו: מסתבר שדברים קטנטנים בעולם יכולים לשנות את ההחלטות שלנו, שאנחנו רחוקים מאד מלקבל החלטות רציונליות כל הזמן, ושאפילו אין לנו באמת רצון חופשי. בואו לשמוע על המכונה המופלאה שיש לנו בין האוזניים, על הדרכים המשונות שבהן היא מעצבת את חוויית החיים שלנו, ועל איך אפשר לחיות חיים טובים יותר כשאנחנו מבינים שלפעמים אנחנו פועלים על טייס אוטומטי.
בכל יום אנחנו פותחים את העיתון ומוצאים עשרות או מאות כותרות שחושפות לנו שערוריות, מספרות לנו על יוזמות חדשות, או לפעמים פשוט מייחצנות פוליטיקאים ספציפיים. הכותרות שאנחנו רואים בעיתונים הן רק קצה הקרחון של מערכת גדולה ומשומנת של ספינים – מערכת שבמסגרתה הפוליטיקאים ובעלי האינטרס מנצלים את התקשורת כדי להשפיע על דעת הקהל לטובתם. בהרצאה זו נדבר על איך המערכת מכריחה פוליטיקאים לפנות למחוזות הספין, על הספינים הנפוצים במערכת הפוליטית, ועל דוגמאות לספינים ששינו את המציאות שאנחנו חיים בה.
עשרות שנים של מחקרים בפסיכולוגיה פוליטית ובמדע המדינה הגיעו למגוון רחב של מסקנות על הגורמים שמשפיעים על ההחלטות הפוליטיות שאנשים מקבלים, החל מהפסיכולוגיה של אידיאולוגיה פוליטית והגורמים שהופכים אותנו לימנים או שמאלנים, דרך הכוח של אפקט המסגור במסרים פוליטיים, ועד להשפעות השונות של הפעלת רגשות שונים. בסדנה זו נכיר את העקרונות הרבים והשונים שמשפיעים על קבלת החלטות פוליטיות, ונלמד איך להשתמש בהם כדי להפוך את המסרים שלנו לאפקטיביים יותר. *הרצאה מומלצת לתוכניות הכשרה – ניתן להעביר גם כסדנה.

הזמן הרצאה

מרצים נוספים

קיי לונג

דראג קווין פופולארית

דפני ליף

אקטיביסטית, האישה מאחורי המחאה החברתית הכי גדולה בהיסטוריה של מדינת ישראל

ירון ברובינסקי

שחקן ומנחה ישראלי

דרור שדות, רותי קליין וסתיו ארנון

אקטיביסטיות, הנשים מאחורי מחאת הנשים הישראלית הגדולה בהיסטוריה

הזמן הרצאה

איך אפשר לעזור?