חגי אלקיים שלם

פסיכולוג פוליטי בולט

ואו. זו הדרך הכי טובה לסכם את ההרצאות של חגי. חגי הוא פסיכולוג פוליטי וכוכב עולה בעולם ההרצאות. הוא מרצה על מגוון רחב של נושאים במרחבי הפסיכולוגיה הפוליטית והחברתית; להבין את מנגנוני קבלת ההחלטות שלנו, משא ומתן אפקטיבי, אמנות השכנוע, איך להתמודד עם חרדה, מה קורה בפוליטיקה הישראלית? האמריקאית? ועוד ועוד…

Untitled-1_0007_השראה Untitled-1_0006_פוליטיקה Untitled-1_0002_כלים-ומיומנות

Untitled-1_0018_חגי אלקיים שלם

הרצאות

בחיי היום-יום שלנו אנחנו בדרך כלל מרגישים בשליטה. אנחנו רואים ושומעים את העולם סביבנו, אנחנו מנתחים את המידע שאספנו ואנחנו מקבלים החלטות בהתאם. אבל כבר עשרות שנים שפסיכולוגים מפרקים, אבן אחר אבן, את התפיסה הזו שבנינו לעצמנו: מסתבר שדברים קטנטנים בעולם יכולים לשנות את ההחלטות שלנו, שאנחנו רחוקים מאד מלקבל החלטות רציונליות כל הזמן, ושאפילו אין לנו באמת רצון חופשי. בואו לשמוע על המכונה המופלאה שיש לנו בין האוזניים, על הדרכים המשונות שבהן היא מעצבת את חוויית החיים שלנו, ועל איך אפשר לחיות חיים טובים יותר כשאנחנו מבינים שלפעמים אנחנו פועלים על טייס אוטומטי.
בכל יום אנחנו פותחים את העיתון ומוצאים עשרות או מאות כותרות שחושפות לנו שערוריות, מספרות לנו על יוזמות חדשות, או לפעמים פשוט מייחצנות פוליטיקאים ספציפיים. הכותרות שאנחנו רואים בעיתונים הן רק קצה הקרחון של מערכת גדולה ומשומנת של ספינים – מערכת שבמסגרתה הפוליטיקאים ובעלי האינטרס מנצלים את התקשורת כדי להשפיע על דעת הקהל לטובתם. בהרצאה זו נדבר על איך המערכת מכריחה פוליטיקאים לפנות למחוזות הספין, על הספינים הנפוצים במערכת הפוליטית, ועל דוגמאות לספינים ששינו את המציאות שאנחנו חיים בה.
עשרות שנים של מחקרים בפסיכולוגיה פוליטית ובמדע המדינה הגיעו למגוון רחב של מסקנות על הגורמים שמשפיעים על ההחלטות הפוליטיות שאנשים מקבלים, החל מהפסיכולוגיה של אידיאולוגיה פוליטית והגורמים שהופכים אותנו לימנים או שמאלנים, דרך הכוח של אפקט המסגור במסרים פוליטיים, ועד להשפעות השונות של הפעלת רגשות שונים. בסדנה זו נכיר את העקרונות הרבים והשונים שמשפיעים על קבלת החלטות פוליטיות, ונלמד איך להשתמש בהם כדי להפוך את המסרים שלנו לאפקטיביים יותר. *הרצאה מומלצת לתוכניות הכשרה – ניתן להעביר גם כסדנה.
אם נשאל אדם אקראי ברחוב מה הוא חושב על פוליטיקאים, נצטרך לצנזר בערך חצי מהתשובה. אבל למה זה קורה? מה גורם לפוליטיקאים לקבל החלטות כל כך משונות, ולהתנהל בצורה כמעט חייזרית? והאם אנשים טובים באמת יכולים להיות פוליטיקאים? בהרצאה נכיר את מערכת קבלת ההחלטות של פוליטיקאים, נדבר על מה שקורה להם לאורך שנים רבות בתפקיד, ונבין איך כל זה מוביל לפוליטיקה שאנחנו רואים מסביבנו.
“לעולם אל תטילו ספק בכך שקבוצה קטנה של אזרחים מודאגים ואכפתיים יכולה לשנות את העולם; זה הדבר היחיד שאי־פעם הביא לשינוי.” הציטוט הזה של מרגרט מיד עולה הרבה כשמדברים על שינוי חברתי או פוליטי. אך מאחורי כל שינוי מדיניות משמעותי יש היסטוריה פחות מסופרת של פוליטיקה הרבה יותר מלוכלכת. בהרצאה הזו נלמד על התרגילים הפוליטיים שהביאו לשינויי מדיניות גדולים בהיסטוריה, כמו זכויות האזרח בארצות הברית או תרבות הרכב הפרטי ברחבי העולם, ומה ניתן ללמוד מהם כדי לשנות מדיניות גם היום.
חגי אלקיים הוא פסיכולוג פוליטי. בשנים האחרונות הוא יוצר ומגיש את הפודקסט הפופולארי “הספינר – מאחורי הקלעים של הפוליטיקה” עם אלפי עוקבים, במקביל להיותו כוכב עולה בעולם ההכשרות והדרכות. עוד לפני קבלת הדוקטורט שלו מהאוניברסיטה העברית הוא מייעץ למגוון ארגונים וחברות בתחומי האסטרטגיה ועיצוב מסרים והוא מומחה בפסיכולוגיה של קבלת ההחלטות, פוליטיקה ישראלית וניהול תהליכים פנים ארגוניים.

שתפ/י

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

להזמנת הרצאה

מרצים נוספים

דן כנר

קריין ושדרן רדיו ישראלי ותיק ומוערך.

קובי פריג

מפיק ואושיית תרבות ירושלמי. מעביר סיורים חווייתיים בירושלים.

עדי שילון

מגישה, עורכת תוכן ומנחה

ירון אדל

יזם חינוכי ומומחה לטכנולוגיות בתחום ההוראה, סרן במיל' ומייסד עמותת "רסיסים", מרצה מקצועי.

הזמנת הרצאה

לאן לשלוח לך את ההצעה?

איך אפשר לעזור?