חיים שפיר

מפתח משחקים, ממציא הטאקי

“משחק הוא המרחק הקצר ביותר בין מבוגר לילד” אומר חיים ותאמינו לו שהוא יודע. מאז 1952 חיים ממציא ומפתח משחקים שנמכרים בכל העולם ועיצבו את הילדות של כולנו. עבורו מדובר לא רק במקצוע המעניין בעולם אלא גם בשליחות של ממש “המשחק מאפשר לנו את החופש ללמוד משגיאות”. בואו ללמוד מאיש שמבלה את כל חייו בשאלות המרתקות ביותר של הנפש האנושית בצורה הכי יצירתית שאפשר.

Untitled-1_0007_השראה Untitled-1_0002_כלים-ומיומנות Untitled-1_0009_תרבות Untitled-1_0008_בידור

חיים שפיר

הרצאות

חיים שפיר, ממציא משחק הטאקי ועשרות משחקים נוספים שחלקם רבי מכר בינלאומיים, משוחח על דרכו כיוצר ומסביר איך שמר על חַדּוּת יצירתית לאורך קריירה של ארבעים שנה בה הוא נדרש לנהל מערכת יחסים מרכבת בין יצירתיות ומסחריות. במפגש מבטל שפיר שני מיתוסים בנוגע ליצירתיות; (1) שיצירתיות היא מתת-אל שיש כאלו שניחנו בה וכאלו שלא. האמת הרבה יותר מורכבת. (2) שיצירתיות היא יכולת טבעית של המוח האנושי שאפשר לטפח אך יש גם לדעת לנהל אותה. האמונה שליוצרים יש מעיין רעיונות במוחם. האמת היא, שהרעיונות אינם יוצאים ממוחו של היוצר אלא באים אליו. הרעיונות חודרים למוח קשוב. “הקשבה יצירתית” שעליה ידובר בהרצאה היא דרך הקשבה המעניקה סיכוי גדול לזרעי רעיונות המרחפים באוויר לחדור ולנבוט במוחו של היוצר. השאלה היומיומית איננה אפוא, כיצד לבטא את עצמנו באופן יצירתי, אלא איך לשמר את ההקשבה היצירתית. ואם נשכיל ונצליח בהקשבה, הביטוי היצירתי יהיה טבעי וספונטני.
עיסוקו של חיים שפיר כמפתח משחקים מפגיש אותו מדי יום עם שאלות מסקרנות אודות מציאות ואשליה, מזל וגורל, הצלחה וכישלון, עצב וחדווה, כבוד והשפלה, יריבות ואהבה. התשובות המרתקות שגיבש לאורך שנים של קריירה חובקת עולם סללו את דרכו למעמדו כאחד מיוצרי המשחקים המצליחים והמוערכים בעולם וכדובר מבוקש בנושאי משחקים ויצירתיות.

שתפ/י

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

להזמנת הרצאה

מרצים נוספים

רמי יולזרי

יזם חברתי

אסף ליברמן

עיתונאי ומגיש רדיו. מגיש את תכניות הרדיו "קלמן- ליברמן" ברשת ב' ואת תכנית התחקירים "זמן אמת" בכאן 11 בטלוויזיה.

יונה לייבזון

עיתונאית, שליחת חדשות 12 לניו יורק

אלעד רובינשטיין

מפיק ובמאי מהשורה הראשונה

הזמנת הרצאה

לאן לשלוח לך את ההצעה?

איך אפשר לעזור?