עידן פפיאר

מומחה לטרנספורמציה דיגיטלית

מתי בפעם האחרונה אמר לכם הבית שלכם “בוקר טוב”, העיר אתכם בדיוק כשאתם הכי ערניים שאפשר, והדליק את המזגן כדי שתקומו לסביבה נעימה ? ככה בדיוק מתחיל הבוקר של עידן פפיאר כשהבית מזהה את התזוזה שלו, מדליק את האורות במטבח, מרתיח לו את הקפה לבד , משמיע לו פלייליסט בוקר ומדווח לו מה הלו”ז שלו להיום. נשמע כמו פרק ממראה שחורה? ברוכים הבאים לגרסת המציאות! הפיתוחים הטכנולוגים החדשים הולכים לשנות לנו את החיים והם כוללים טכנולוגיות כמו פקודות קוליות, בינה מלאכותית ומציאות מדומה שתהפוך משחק ולמידה לחוויה משמעותית. בואו לגלות יחד עם מומחה הטכנולוגיה עידן פפיאר מה צופן העתיד, או שאפשר להגיד איך נראה ההווה.
עידן פפיאר
עידן פפיאר מתמחה בישום טכנולוגיות חדשניות בחיי היום יום וחי חיים דיגיטליים לגמרי תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות כגון: מציאות מדומה ורבודה , מחשוב לביש, הפעלה קולית , האינטרנט של הדברים , רחפנים ועוד. בביתו של עידן מתגוררים מעל 100 מכשירי חכמים המחוברים לרשת האינטרנט , 3 עוזרות קוליות , 3 ילדות ואשה סובלנית במיוחד והוא משמש כשדה ניסויים לבחינתם ויישומם של גאדג’טים ורעיונות חדשניים. לאחר ששימש כחבר הנהלה, הקים וניהל את אגף השירות של משרד המשפטים ניהל עידן את מעבדת החדשנות הדיגיטלית של מרכז החדשנות CDI , בתפקידו הנוכחי משמש עידן כמנהל החדשנות והטרנספורמציה הדיגיטלית בחברת ERGO . עידן משתמש בכלים דיגיטליים להגברת הפרודוקטיביות האישית והארגונית ומרצה בנושאי ניהול זמן ומשימות ומגמות דיגיטליות מתקדמות לעידן תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני במשפטים והוא בוגר תוכנית מובילים דיגיטליים של אלכא-המכון למנהיגות וממשל.

הרצאות

ב- 25 השנים האחרונות, הקדישה האנושות משאבים רבים בפיתוח טכנולוגיות דיגיטליות מתקדמות, ועם המגמה של הטרנספורמציה הדיגיטלית, שתפסה תאוצה בשנתיים האחרונות, נדמה כי לא נותרו שום ארגון, חברה או אדם ללא זהות דיגיטלית. אך ככל שהזמן חולף אנו נתקלים ביותר ויותר מונחים ומגמות חדשות שצצות בקצב הולך וגובר עד שנדמה שהמהפכה הדיגיטלית הנוכחית שעליה כולם מדברים שבליבה עומדים מחשוב הענן , הרשתות החברתיות , יכולות האנליטיקה והמכשירים הניידים כבר עברה ואנו ניצבים בפני מגמות וטכנולוגיות חדשות ומערערות (Disruptive) שאת השפעתן ואופן השימוש בהן קשה לנו להעריך. הרצאה זו תשפוך אור על כמה מהמגמות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר ועל השפעתן על עולם החינוך והלמידה ההרצאה תתמקד בשלוש מגמות: מציאות מדומה/רבודה – טכנולוגיה זו שנחשבת לאחת מפריצות הדרך החדשניות כיום מאפשרת לנו ליצור עולם וירטואלי בו נוכל לעשות כמעט הכל: ללמוד כישורים חדשים , לטפס על הרים , לעוף, ואפילו לחוות את העולם דרך עיניו של אדם אחר . במהלך ההרצאה יודגמו בין השאר סימולטור צבאי המשמש לאימוני לוחמה בשטח בנוי , כלים לאימוני כושר במציאות מדומה ומתנדבים אמיצים מהקהל יזכו לטייל בעולם , לעמוד על בניין בן 100 קומות , לעוף , לפגוש מקרוב דינוזאור ועוד. Voice recognition – מגמת ההפעלה הקולית הולכת ומשתלטת על העולם , בבתים רבים כבר מותקנות עוזרות קוליות המאפשרות לנו להפעיל מכשירים בפקודות קוליות , כיצד צפויה מגמה זו לשנות את הדרך בה אנו חיים ,לומדים עובדים וקונים? האם טכנולוגיה זו שכיום משולבת בבתי ספר בארה”ב תשפיע על האופן בו התלמידים חווים את תהליך הלמידה? במהלך ההרצאה יפגשו המשתתפים את סירי ואלכסה העוזרות האישיות הנפוצות בעולם שידגימו לנו כיצד הן יכולות לספק מידע , לסייע בלמידה ולהפוך את חיינו ליעילים ונוחים יותר. בינה מלאכותית – בינה מלאכותית הינו התחום החם ביותר בעולם הטכנולוגיה כיום , תחום זה צפוי להשפיע על חיינו באופן עמוק וכבר היום הולך וחודר לשירותים ותחומים רבים , בינה מלאכותית אמיתית היא בעצם מכונה שלמדה לחשוב בעצמה , האם זה כבר קיים? האם היא יכולה להחליף אותנו? איך היא יכולה לסייע לנו בתהליכי למידה? אילו מקצועות היא תחליף בעתיד? האם מכונות יחנכו את ילדנו בעתיד? ההרצאה תכלול הדגמה חיה של טכנולוגיית מציאות מדומה/רבודה משך ההרצאה כשעה וחצי.
בחיי היום יום אנו נדרשים להתמודד עם כמויות גדולות של משימות ומטלות אך משאב הזמן העומד לרשותנו לא משתנה ועובדים ומנהלים נדרשים לנהל את הזמן ואת עצמם ביעילות ובאפקטיביות על מנת להצליח לייצר את התפוקות באיכות ובזמן. עומס בלתי נגמר יוצר לחץ , פוגע בתפוקה, ביצירתיות ובאפקטיביות שלנו ולרוב אף משפיע על החיים הפרטיים. אז איך נוכל לנהל את הזמן כך שיספיק לכל המטלות? האם קיימת שיטה בה נוכל לעבוד על הכל במקביל בלי להתבלבל, בלי לשכוח ובלי לפגוע בעצמנו? כיום בעידן הדיגיטלי קיימים כלים המאפשרים לנו לתעדף, לבקר ולבצע את המשימות בצורה יעילה ואפקטיבית. השינוי מתחיל בסדנת ‘ניהול זמן ומשימות בעידן הדיגיטלי’ אשר נועדה לפתוח חלון לעולם זה ולהכיר שיטת ניהול זמן ומשימות המאפשרת לנו להתמודד עם מספר גדול מאד של משימות במקביל תוך הימנעות מלחץ ופגיעה בפרודוקטיביות, תעדוף נכון, סגירת טיפול ואיזון בין העבודה לחיים הפרטיים. הסדנא מתמקדת בשיטה בשיטת ניהול משימות והגברת פרודוקטיביות שנקראת: GTD ( getting things done ) כמו כן נתמקד בכלים פרקטיים שיאפשרו לנו להתמודד עם גזלני הזמן הגדולים במהלך יום העבודה. במהלך הסדנא יודגמו אפליקציות וכלים שונים לניהול משימות וזמן .

הזמן הרצאה

מרצים נוספים

פאולה רוזנברג

מגישת טלוויזיה ומנחה לדימוי גוף חיובי

יעל ארד

אחת מהג'ודאיות הישראליות הטובות ביותר בכל הזמנים.

מייסלון חמוד

בימאית מוערכת "לא פה לא שם"

ישכר זלמנוביץ

כתב פרלמנטרי, תחום הכנסת ועבודת הממשלה ברדיו קול ברמה

הזמן הרצאה

בשליחת הודעה זו אני מאשר/ת להלו- המרכז למרצים וסדנאות לשלוח אליי הצעות רלוונטיות בתחום המרצים והסדנאות

איך אפשר לעזור?

בשליחת הודעה זו אני מאשר/ת להלו- המרכז למרצים וסדנאות לשלוח אליי הצעות רלוונטיות בתחום המרצים והסדנאות