צחי ברדוגו

יזם, סופר, מרצה ומנטור

אייקון אייקון

בדצמבר 2018, שיחת טלפון מפתיעה מהשירות למען הילד במשרד הרווחה שינתה את חייו של צחי ברדוגו מקצה אל קצה. על הקו הייתה עובדת סוציאלית שהציעה לו לפתוח את תיק האימוץ שלו בנסיבות מיוחדות, בעקבותיו יצא למסע התחקות של שנתיים אחר הוריו הביולוגים.
צחי ברדוגו
במהלך מסע, מצא צחי צירופי מקרים שקשה להאמין להם. הוא פגש אנשים שחיכו לו בעיניים כלות 47 שנים ואחרים שגלגלו עיניים בבואו. הוא נחשף וחשף סוד גדול, כך, בין היתר, הוא מצא הסברים למעשים לא אנושיים ובני אנוש שניסו להסביר מעשים. במהלך אחת מהרצאותיו זומן לפגישה עם רקפת עצמון, המנהלת הכללית של השירות למען הילד, במהלכה הוצע לו להיות מנטור למאומצים ולהורים מאמצים, ואולם, לאור תשוקתו לשוחח על נושא האימוץ מתמקדת היום עיקר פעילותו בליווי מאומצים הקשבה לקשיים ולקונפליקטים, תוך שהוא משתף את עמיתיו בחוויות, ברגשות והתובנות שאסף בדרך. פעילות מנטורינג זו היא היחידה מסוגה בישראל ומאתגרת כל פעם מחדש.

הרצאות

בהרצאה סוחפת משתף צחי את הקהל בסיפור חייו מהרגע שפתח את תיק האימוץ בדצמבר 2018, כשהוא בן 47, גרוש ואב ל 2, יתום מאמא וסועד את אביו הסיעודי. החוויות והתחושות המאוד יחודיות שעבר צחי במסע שבמהלכו התחקה אחר הוריו הביולוגים, משפחותיהם של אז ושל היום, התהיה מה היה קורה אילו היה גדל עם כל אחד מהם וההשוואה הבלתי נמנעת לחיים להם זכה עם הוריו, כמו גם, התובנות והראיה המאוד ייחודית של צחי את המציאות, כל אלו מעסים לקהל את שריר הלב ומעוררים השראה, מחשבות ותהיות למשך זמן ממושך גם אחרי תום ההרצאה. מה יכול לגרום לאמא נורמטיבית לחלוטין, בישראל של 1971, לנטוש את בנה בגיל 4 ימים ולברוח?

הזמן הרצאה

מרצים נוספים

קיי לונג

דראג קווין פופולארית

דפני ליף

אקטיביסטית, האישה מאחורי המחאה החברתית הכי גדולה בהיסטוריה של מדינת ישראל

ירון ברובינסקי

שחקן ומנחה ישראלי

דרור שדות, רותי קליין וסתיו ארנון

אקטיביסטיות, הנשים מאחורי מחאת הנשים הישראלית הגדולה בהיסטוריה

הזמן הרצאה

איך אפשר לעזור?